Home INFO Оваа позната пејачка ќе ја има честа да отпее необјавена песна од...

Оваа позната пејачка ќе ја има честа да отпее необјавена песна од Марина Туцаковиќ

реклама:Велигден со Стаф

Покојната Марина Туцаковиќ зад себе остави стотици мега хитови кои ги пееја најпознатите естрадни ѕвезди во регионот.

По нејзината смрт, останаа и сеуште необјавени песни на кои работела.

Една од нив е создадена за познатата Наташа Беквалац, а ќе се најде на нејзиниот нов албум.

Според српските медиуми, екстот на оваа песна се однесува на љубовниот живот на Беквалац, но после смртта на Марина добива сосема друга конотација.

Не можам да кажам дека оваа песна лечи душа, поточно ова е песна за душа – открива убавата пејачка.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------