Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Пак се влечка по судови, Рики Мартин повторно во проблеми

Пак се влечка по судови, Рики Мартин повторно во проблеми

реклама:G Natural

Познатиот латино пејач Рики Мартин повторно е во судски проблеми откако неговата поранешна менаџерка Ребека Друкер го тужи заради не исплаќање на како што вели заслужената провизија од три милиони долари.

Имено Ребека пред судот тврди дека во тешките години (од 2014 до 2018) за Рики таа успеала преку нејзините контакти и договори со адвокати и спонзори да му помогне на пејачот да излезе од кризата и по турнејата со Енрике Инглезијаз да заработи еден милион.

Ребека тврди дека таа е заслужна за враќањето на неговиот живот и кариера на вистинскиот пат.

Иако Рики и ветил исплата на нејзината провизија, според кажувањето на менаџерката до тоа сеуште не дошло.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------