Home INFO Позната причината за смртта на Влатко Илиевски: Ова се резултатите од обдукцијата

Позната причината за смртта на Влатко Илиевски: Ова се резултатите од обдукцијата

реклама:G Natural

Пејачот Влатко Илиевски кој беше пронајден мртов во својот автомобил починал од огромна количина наркотични средства. Ова е дел од извештајот на судска медицина за извршената обудкција во кој е наведена причината за смртта, пишува порталот Досие.

Според извештајот во крвта и организмот на Илиевски биле најдени јаки опојни дроги од кои најсилна кокаин. Но исто така имало и други послаби наркотици и алкохол. Сето тоа довело до предозираност на организмот поради што престанало да работи срцето.

Влатко Илиевски беше пронајден мртов на 6 јули вечерта во својот автомобил во Скопје.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------