Home INFO Синот на Кејт Мидлтон има добра причина за славење! Еве зошто!

Синот на Кејт Мидлтон има добра причина за славење! Еве зошто!

реклама:G Natural

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го прославија роденденот на своето првороденото дете, принцот Џорџ.

Кенсингтонската палата на друштвените мрежи објави нова фотографија од преслаткиот Џорџ, со што го одбележа неговиот петти роденден.

Преслаткиот Џорџ позира пред објективот на фотографот, за време на крштевката на неговото помало братче, принцот Луис. Спонтаната фотографија го обиколи светот и измами насмевка кај многумина.

За својот роденден, принцот Џорџ доби посебен подарок, лимитирано издание на кралска монета, кованица од 5 фунти на која се наоѓа слика од светецот Џорџ по кој принцот го добил своето име.

Синот на Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам е роден на 22 јули 2013 година.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------