Home INFO Сите жени и деца на Александар Маленко

Сите жени и деца на Александар Маленко

реклама:Велигден со Стаф

Нашиот поранешен пливач Александар Маленко повторно, по петти пат стапи во брак.

Овојпат неговата избраничка е инструкторката по пливање Метка Спаравец, која на социјалните мрежи веќе го додала и презимето Маленко.

Пливачот со своите жени до сега има 5 деца.

Ќерката Лора од бракот со Сузана Турунџиева е првата радост и најстара меѓу наследниците на Маленко.

Потоа доаѓа синот Ахил кој го има со актерката Јелена Жуѓиќ.

Третиот брак му беше со русинката Татјана Михајловна Фјодорова, со која исто така има едно дете за кое многу малку се знае во македонската јавност.

Четвртиот по ред брак на Александар беше со охриѓанката Фенче со која има два сина.

Дали ќе слави и за шесто дете, ќе видиме наскоро…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------