Home INFO Сосема различни: Еве со што се занимава братот на Здравко Чолиќ

Сосема различни: Еве со што се занимава братот на Здравко Чолиќ

реклама:G Natural

Многумина и не знаат дека популарниот пејач има брат.
И додека Здравко со години е преокупиран со музичката кариера, неговиот брат Драган Чолиќ има сосема поразлична професија.

Драган Чолиќ е сопственик на ќебапчилница во Белград. Пред неколку години тој наводно од познат босански скараџија откупил оригинален рецепт за познатите босански кебапи. Не сака да се експонира во јавноста и медиумите.

Браќата се многу блиски а додека престојува во Белград, Здравко го користел секој момент за да пројде време со својот брат и семејството.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------