Home INFO Оваа мечка навистина има префинет вкус (ВИДЕО)

Оваа мечка навистина има префинет вкус (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Сопственици на семејна винарија во Калифорнија приметиле црна мечка која со години ужива во нивното грозје распространето на 40 хектари.

Необично е што оваа мечка е многу пребирлива и го јаде само грозјето од сортата Пино ноар.

Јаде само првокласно овошје. Драго ми е дека најмногу го сака најскапото грозје, за нас тоа е само капка во морето, драго ми е што доаѓа, вели еден од сопствениците на лозјето.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------