Home INFO Во Кавадарци денеска започнува „Тиквешки гроздобер 2018”

Во Кавадарци денеска започнува „Тиквешки гроздобер 2018”

реклама:Велигден со Стаф

Од денеска во градот Кавадарци започнува традиционалната манифестација „Тиквешки гроздобер 2018” со тродневна целодневна и вечерна програма.

Градот Кавадарци со задоволство ги кани сите граѓани да бидат дел од оваа голема манифестација,
каде ќе се задоволат сите вкусови – ќе се врати традицијата, но ќе има и моменти на забава за сите возрасти.

На 7-ми, 8-ми и 9-ти септември бидете дел од програмата која ќе се случува на 5 различни локации во градот Кавадарци.

Овие 3 дена Ви посакуваме да бидат Ваши, убави, незаборавни.
Овој “Тиквешки Гроздобер 2018-Кавадарци” да биде уште една убава “Приказна под отворено небо”

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------