Home INFO
реклама:Велигден со Стаф

Откако стана дел од кралското семејство, бившата актерка Меган Маркл постојано носи високи потпетици.

Според британските медиуми, причината за ова е многу едноставна.

Меган настојува визуелно да ја намали разликата во висината бидејќи нејзиниот сопруг е поприлично повисок од неа. Висока 167 а Хари 185 сантиметри.

Како што објаснува славниот фотограф Глен Гратон, паровите со голема разлика во висината изгледаат нескладно на фотографија.

” Паровите со голема разлика во висината изгледаат нескладно на фотографиите и често пониската личност изгледа уште пониска. Затоа Меган постојано носи штикли за да ја намали таа разлика. Поради ова таа често носи и “pencil” здолништа со висок струк кои исто така визуелно создаваат издолжена фигура.” – објаснува фотографот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------