Home INFO Аца Лукас со лисици на рака: Констракта не им одолеа на провокациите...

Аца Лукас со лисици на рака: Констракта не им одолеа на провокациите (фото)

реклама:G Natural

Малку познатата пејачка Ана Ѓуриќ – Констракта, стана особено популарна во регионот по нејзината победа на српската Беовизија.

Многумина беа воодушевени од нејзината победничка песна, но наиде и на доста негативни коментари во јавноста.

Особено гласен против неа и целиот избор за песна која ќе се натпреварува за Евросонг 2022 е фолкерот Аца Лукас, кој во многу наврати ги обвини организаторите на Беовизија за наместени гласање, но не штедеше зборови и против Констракта.

Се досега, Ана успешно ги игнорираше негативните коментари, но изненади со објава на една слика на социјалните мрежи, на која Лукас е со врзани раце и го носат стражари.

Како фолкерот ќе реагира на оваа објава, останува да видиме.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------