Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Аца Лукас заради долгови однесен во болница. Еве ги деталите…. (ВИДЕО)

Аца Лукас заради долгови однесен во болница. Еве ги деталите…. (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Фолк пејачот Аца Лукас не ги крие во јавноста своите пороци за кои веќе е познато во јавноста. Но во последното издание на емисијата „Хит Твит“ на телевизија Пинк, пејачот на прашање на водителката решил да одговори на дел од дилемите и дискусиите кои за него се водат на Твитер.

Тој призна дека имал проблеми со лихварот Дејан Поповиќ – Тигар од кого земал 40 000 евра а потпишал на нотар дека треба да му врати 80 000 евра, но иако ги вратил во договореното време сепак извршители му дошле дома.

Заради оваа ситуација од преголема нервоза Лукас имал зголемен притисок и веднаш пренесен во болница.

Во продолжение видеото од емисиајта каде пејачот зборува на оваа тема…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------