Home INFO АРГЕНТИНА ВО ЦРНО: Почина Диего Марадона

АРГЕНТИНА ВО ЦРНО: Почина Диего Марадона

реклама:G Natural

Светот е во шок, почина Диего Марадона. Аргентинските медиуми објавија дека пред неколку моменти животот го загуби легендарниот фудбалер.

Според првичните информации кои доаѓаат тој добил срцев удар, за жал не успеа да ја добие и оваа животна битка.

Марадона почина две недели откако беше пуштен од болница. Тој беше хоспитализиран откако му се влошила состојбата, по што му беше извршена операција поради згрутчувања на крвта во мозокот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------