Home INFO Авион потона во океан, пилотот прави селфи (ВИДЕО)

Авион потона во океан, пилотот прави селфи (ВИДЕО)

реклама:G Natural

Пилотот Дејвид Леш, среде авионска несреќа објавил видеа и фотограграфии од падот на нивниот авион.

Откако откажал моторот, Леш успеал да слета на површината на Пацификот, а патниците безбедно скокнале на авионското крило и почнале да снимаат и сликаат.


Според подоцнежната изјава на пилотот, патниците лесно излегне од авионот. Ги зграпчиле најваѓните работи пред леталото да потоне и околу 40 минути во вода чекале да пристигне помош.

Снимките кои ги објавил пилотот покажуваат дека и патниците се смирени и насмеани додека чекаат помош.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------