Home INFO Бил Козби не е единствен: Славни холивудски насилници (фото)

Бил Козби не е единствен: Славни холивудски насилници (фото)

реклама:Велигден со Стаф

Осумдесетгодишниот Бил Козби кој е осуден на затворска казна поради сексуален напад, ќе остане запаметен како насилник врз жените.

За жал, Козби не е единствен насилнк од Холивуд.

Мајк Тајсон беше осуден за силување и за тоа лежеше во затвор, а потоа позајмуваше глас на јунак на цртан филм.

Роман Полански, познат режисер е обвинет за секс со девојче од 13 години. Тој со децени е во бегство поради тоа, но сепак доби Оскар како и сите други важни филмски награди.

Бил Мареј е обвинет од поранешната жена за брутално физичко злоставување.

Шон Конери е олицетворение на бруталност, тој отворено се залагаше за тоа жените да се тепаат за да се држат под контрола.


Рик Џејмс беше уапсен поради мачење и сексуално злоставување на жени.

Џон Ленон е еден од најмногу обожаваните музичари некогаш, а признал дека сопругата ја претепувал.

Исто така, кој би можел да ги заборави Мајкл Џексон, Џулијан Асанж, Тупак, Шон Пен, Николас Кејџ, Крис Браун, Чарли Шин…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------