Home ШОУ БИЗз Ѕвезди БИЗАРНИ ОБИЧАИ: Кејт и Вилијам на крштевката послужија торта стара пет години

БИЗАРНИ ОБИЧАИ: Кејт и Вилијам на крштевката послужија торта стара пет години

реклама:G Natural

Англиското семејство на принцот Вилијам и војвотката Кејт, пред неколку дена го крстија својот најмал син принцот Луј.

Крштевката беше приватна во кругот на семејството и најблиските пријатели, а Луј имал дури шест кумови.

Сепак она што привлекло најголемо внимание во јавноста била тортата од осум спратови. Интересен детал бил еден од спратовите на тортата стар пет години чуван од венчавката на Кејт и Вилијам.

Во Британија е ова традиција дел од свадбената торта да се чува и да се послужи на крштевката од наследникот. Адет кој што веројатно не е милен кај гостите, со оглед на тоа дека никој не сподели ништо за ова.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------