Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Борбата за богатството сеуште трае, таткото на Бритни Спирс не престанува со...

Борбата за богатството сеуште трае, таткото на Бритни Спирс не престанува со контрола над финансиите

реклама:G Natural

Американскиот судија го oтфрлил барањето на таткото на Бритни Спирс да добие поголема контрола над нејзините финансии.

Судијата во четвртокот ја поддржал претходната пракса која на финансиската компанија „Besemer Trust” и е овозможено да располага со финансиите на пејачката па со тоа компанијата и Џејми Спирс имаат исти овластувања.

Татко и на Бритни ги контролирал финансиите на својата ќерка од 2008 година но Бритни неодамна побарала таа пракса да престане.

„Старателство“ над имотот е правен договор кој е воведен заради загриженоста за менталното здравје на пејачката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------