Home INFO Брус Вилис го прослави 67 миот роденден! (фото)

Брус Вилис го прослави 67 миот роденден! (фото)

реклама:Велигден со Стаф

Холивудскиот актер Брус Вилис го прослави 67 миот роденден.
Честитки за роденденот меѓу другите доби и од поранешната сопруга Деми Мур, која сподели фотографија со него под која напиша:

„Среќен роденден Брус! Благодарна за нашето мешано семејство“„Среќен роденден Брус! Благодарна за нашето мешано семејство“

Брус и Деми се еднен од ретките бивши брачни парови кои и покрај разводот останале во одлична комуникација.

Се венчаа во 1987 година и имаат три ќерки: Румер, Скаут и Талула. Се разделија во 2000 година, а по разделбата Деми Мур стапи во брак со актерот Ештон Качер, од кој се раздели во 2013. Вилис пак се ожени со манекенката Еми Хеминг, со која има две ќерки.

Брус и Деми се сеуште многу блиски, споделуваат заеднички фотографии на социјалните мрежи, на кои позитивно реагира и сегашната сопруга на актерот.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------