Home INFO Бурак Озчивит: Дебело ја наплаќаше својата убавина, а сега проживува вистинска драма!

Бурак Озчивит: Дебело ја наплаќаше својата убавина, а сега проживува вистинска драма!

реклама:G Natural

Бурак Озчивит е еден од најомилените актери во Турција но и на Балканот и пошироко. Улогата на Бали Бег во серијалот “Сулејман Величенствениот” го издигна на високото место на најплатени актери во Турција, а неговото убаво лице стана заштитен знак и на многу рекламни кампањи.

На огромно жалење на фановите, особено на женската популација, актерот одлучил да се повлече од сцената бидејќи веќе извесно време се чувствува депресивно и поради тоа што му е потребен одмор.

Според турските медиуми, актерот се соочува со проблеми во семејството и работата, а негов близок роднина е сериозно болен.

Одлуката да се повлече од телевизиските екрани ја донел со поддршка на сопругата, актерката Фахрије Евџен.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------