Home INFO Бурак Озџивит: Познатиот “Бали Бег” изненади со својот нов изглед (фото)

Бурак Озџивит: Познатиот “Бали Бег” изненади со својот нов изглед (фото)

реклама:G Natural

Бурак Озџивит, популарниот турски актер го промени својот изглед.

Актерот кој се прослави во улогата на Бали Бег во мега популарната серија “Величенствениот”, често го менува својот изглед, но овој пат ги изненади своите фанови.

Бурак ја скратил својата брада а неговата коса е видно порасната.

Дел од фановите се воодушевени од неговиот нов имиџ, но многумина се прашуваат дали можеби поради состојбата во која се наоѓа одреден период, тој го занемраил и својот надворешен изглед.

Да потсетиме, Озџивит се повлече одреден период од јавноста а причината, како што навде е неговата моментална психичка состојба.

Наводно актерот страдал од депресија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------