Home INFO Спотот на Пинк штетно влијаел на децата: Турска телевизија доби казна поради...

Спотот на Пинк штетно влијаел на децата: Турска телевизија доби казна поради негово емитување!

реклама:G Natural

Врховниот совет за радио и телевизија на Турција, ја казни телевизијата АС ТВ поради емитување на спот на популарната пејачка Пинк.

Според советот, телевизијата го емитувала спотот за песната “Secrets” во периодот кога децата гледаат телевизија.

Поради “еротскиот танц од хомосексуална природа”, содржината на овој видео запис e квалификувана како недолична и би можела штетно да влијае на децата.

Локалната телевизија добила парична казна од 17 000 лири, односно 2360 евра.

Во продолжение погледнете го спорното видео!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------