Home INFO Чудо во Грција: Огнот проголта цела куќа, но иконите останале недопрени (ВИДЕО)

Чудо во Грција: Огнот проголта цела куќа, но иконите останале недопрени (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Катастрофалните пожари кои ја погодија соседна Грција причинија огромна ммаретијална птета и за жал многу човечки жртви.

Фотографиите и видеата од трагедијата кои ги гледаме секојдневно го потерсоа целиот регион.

Огнената стихија уништувала се пред себе, вклучувајќи и цели станбени блокови и имоти.

Но за чудо, една куќа, поточно една соба во која биле закачени икони, успеале да останат недопрени од огнот.

Без оглед дали верувате во Бог или не, ова видео прикажува вистинско чудо! Погледнете!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------