Home INFO Одмор вреден милиони: Ѕирнете во јахтата на која плови Бијонсе (видео)

Одмор вреден милиони: Ѕирнете во јахтата на која плови Бијонсе (видео)

реклама:G Natural

Познатиот брачен пар веќе неколку дена плови по италијанското крајбрежје на луксузна јахта која се истакнува со својот изглед но и содржини.

Имено во склоп на оваа јахта се наоѓа дури и салон за убавина, спа центар, теретана и кино.

Името на јахтата на која моментално престојуваат Бијонсе и Џеј Зи е Кисмет. Брачниот пар ја изнајмил оваа јахта вредна 180 милиони долари а е во сопственост на американски милијаредер.

Јахтата е долга околу 100 метри и изгледа неверојатно, а на гостите им нуди неверојатен комфор и луксуз. На неа можат да престојуваат 12 лица, плус персонал од 28 вработени.

Една недела пловидба со оваа убавица чини вртоглави 1.200.000 евра.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------