Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Денеска беше крстен Луис, најмалиот од седумте правнуци на кралицата Елизабета Втора

Денеска беше крстен Луис, најмалиот од седумте правнуци на кралицата Елизабета Втора

реклама:Велигден со Стаф

Принцот Луис денеска во прегратките на својата мајка, Кејт Мидлтон, беше донесен на крштевка во палатата Св. Џејмс.

Неговата мајка, војвотката од Кембриџ, носеше фустан дизајниран од Александар МекКвин.

Луј е трето дете на војводата и војвотката од Кембриџ и е петти во линијата на наследство на британскиот престол по неговиот дедо Принцот Чарлс, неговиот татко Вилијам и неговите браќа и сестри, принцот Џорџ и принцезата Шарлот. Тој е исто така еден од седумте правнуци на кралицата Елизабета Втора.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------