Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Џорџ Клуни пуштен на домашно лекување

Џорџ Клуни пуштен на домашно лекување

SHARE

По падот пад од мотоцикл додека патуваше за снимањето на серијата „Пара 22”, каде што е актер, режисер и продуцент Џорџ Клуни излезе од болница.

Клуни мора да се одмори по сообраќајната несреќа, па затоа тој одлучи со својата партнерка и децата да ја напуштат Сардинија.

Кадарот е снимен во моментот кога тие одат кон авионот, вели ОК списание.

И покрај тоа што нема загрижувачки повреди, очигледно е дека не му е лесно да се движи. Неговата сопруга Амал го поддржува.

Двајцата се венчаа во Венеција во 2014 година. Информациите дека Амал е бремена официјално беше потврдена во февруари минатата година. Џорџ и неговата сопруга се родители на близнаците Ела и Александар.

РЕКЛАМИ: ---