Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Џорџ Клуни пуштен на домашно лекување

Џорџ Клуни пуштен на домашно лекување

реклама:G Natural

По падот пад од мотоцикл додека патуваше за снимањето на серијата „Пара 22”, каде што е актер, режисер и продуцент Џорџ Клуни излезе од болница.

Клуни мора да се одмори по сообраќајната несреќа, па затоа тој одлучи со својата партнерка и децата да ја напуштат Сардинија.

Кадарот е снимен во моментот кога тие одат кон авионот, вели ОК списание.

И покрај тоа што нема загрижувачки повреди, очигледно е дека не му е лесно да се движи. Неговата сопруга Амал го поддржува.

Двајцата се венчаа во Венеција во 2014 година. Информациите дека Амал е бремена официјално беше потврдена во февруари минатата година. Џорџ и неговата сопруга се родители на близнаците Ела и Александар.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------