Home INFO Дваесет и седум години подоцна, новини во истрагата за убиството на славниот...

Дваесет и седум години подоцна, новини во истрагата за убиството на славниот Тупак

реклама:G Natural

Славниот рапер Тупак беше убиен во далечната 1996, а убиството не е разрешено до денес.

Но како што пренесува Дејли Мејл, детективите сега издале налог за претрес во куќа во Хендерсон.

Тупак беше ранет на 7 септември 1996 во пукање на раскрсницата на патот Фламинго и Ковал Лејн во Лас Вегас.

Потоа бил однесен во Универзитетскиот медицински центар во Јужна Невада, каде што починал шест дена подоцна, а случајот останува нерешен.

Нема подетални информации за актуелниот претрес на куќата во Хендерсон.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------