Home INFO Едноставен и ефтин трик: Еве како тоалетот со денови да ви мириса...

Едноставен и ефтин трик: Еве како тоалетот со денови да ви мириса прекрасно

реклама:G Natural

Ви пренесуваме корисен совет за одржување на чистотата во домот – овој пат се работи за бањата.

Поточно, освежувач на воздухот за оваа просторија.

Можете да имате супер природна арома во бањата, а истата да не доаѓа од производите кои можете да ги купите во продавниците со ознака „Освежувач на воздух“.

Без воопшто хемија, овој природен освежувач е едноставен трик и веруваме дека многу ќе ви се допадне.

Со индустриските препарати мирисот не останува долго, но со овој природен препарат, тој ќе биде постојан.

За природниот освежувач на воздух ќе ви биде потребно:

– ролна тоалетна хартија
– етерично масло (по ваша желба)

Неколку капки од вашето омилено етерично масло капнете на внатрешната страна на ролната на која е замотана хартијата. И тоа е тоа!

Мирисот ќе биде присутен во просторијата додека не ја потрошите ролната тоалетна хартија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------