Home INFO Елтон Џон го загуби својот глас (видео)

Елтон Џон го загуби својот глас (видео)

реклама:ХитКујна канал

На Елтон Џон неодамна му е дијагностицирано воспалување на белите дробови, па поради ова тој се соочи со огромна непријатност на концерт во Нов Зеланд.

Имено, пејачот во неделата со плач заминал од сцената на концертот во Оукленд, откако буквално го загубил гласот.

„Потполно го загубив гласот. Не можам да пеам. Многу ми е жал“, рекол напуштајќи ја сцената додека публиката го испратила со овации.

РЕКЛАМИ:„ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“
Loading...