Home INFO Еве како Андреа звучеше на евровизиската сцена (видео)

Еве како Андреа звучеше на евровизиската сцена (видео)

реклама:Лето во Банско

Македонската претставничка на Евровизија 2022 е во Торино, каде ја имаше првата проба пред официјалниот натпревар кој ќе се одржи во периодот од 10 до 14 мај 2022.

На евровизиската сцена во арената „Пала Олимпико“, 22 годишната Андреа беше облечена во црно, а на сцената беше придружена со пулсирачка графика и драматично осветлување.

@eurovision Dressed all in black, supported by nothing more than pulsing graphics and dramatic lighting, @Andreamusic20's first rehearsal on stage was very impressive! 👏🇲🇰 #Eurovision #Eurovision2022 #EurovisionTikTok ♬ original sound – Eurovision

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------