Home INFO Еве што кажа контроверзната Кончита Вурст за песната на Констракта (видео)

Еве што кажа контроверзната Кончита Вурст за песната на Констракта (видео)

реклама:G Natural

Вчеравечер се одржа втората полуфиналана вечер на изборот за песна на Евровизија 2022.

Нашата претставничка Андреа, иако се покажа во одлично светло и имаше моќен настап, не успеа да се пласира во финалето.

За разлика од Македонија, претставничката на Србија влезе во финалниот избор на песни, а на поддршка и воодушевување наиде од сите страни.

И Кончита Вурст, австриска пејачка и некогашен победник на Евровизија не остана имуна на заразниот хит на Ана Ѓуриќ Констракта. Откако ја преслуша песната, видно возбудена истакна дека Констракта е потецијален победник на Евросонг 2022.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------