Home INFO Хит на денот: Мина и ДНК (видео)

Хит на денот: Мина и ДНК (видео)

14
реклама:Лето во Банско

Познатото македонско дуо „ДНК“ има нов хит, овој пат соработка со младата Мина Блажев.
Песната е со наслов „Кобра“ и стандардно е заедничко дело на Панчо и Лазар Цветкоски, во чие студио е и снимена.

Видеото, пак, е работено во Приштина, под режисерската палка на Валон Азири од продукцијата „Синегр 8“.

Уживајте во видеото!

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------