Home INFO Холивуд е токсична средина?! Познатиот актер се пресели поради своите деца

Холивуд е токсична средина?! Познатиот актер се пресели поради своите деца

реклама:G Natural

Холивуд е центар на филмските светски случувања и посакувана дестинација на многу млади кои посакуваат филмска кариера.

Но има и такви кои ги напуштаат овој филмски свет, и се селат на други дестинации заради подобар живот.

Еден од нив е и Марк Волберг, кој со семејството го напушти Холивуд и се пресели во Невада.

„Дојдовме овде да си дадеме нов изглед, нов почеток за децата, а овде има многу можности. Навистина сум возбуден поради иднината“, открил Мaрк во едно тв гостување.

„Сакам да работам од дома. Пред многу години се преселив во Калифорнија за да се занимавам со актерство и снимив неколку филмови додека бев таму. Значи, ова го направив за да им пружам подобар животр на децата, за да можат слободно да ги следат своите соништа. Оваа одлука има многу повеќе смисла од претходната.

Марк е во брак со моделката Реа Дурам, Волберг и има четири деца.

Семејството го стави на пазарот за недвижнини својот дом во Лос Анџелес минатата пролет. Куќата има 12 спални соби и дури 20 бањи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------