Home INFO И повторно утна: Кралот Чарлс на евровизиската сцена (видео)

И повторно утна: Кралот Чарлс на евровизиската сцена (видео)

реклама:G Natural

Само неколку дена по неовото крунисување, британскиот крал Чарлс ќе ја отвори овогодинешната Евровизија.

Британскиот град Ливерпул ќе биде домаќин на годинашната Евровизија, наместо минатогодишната победничка – Украина, која поради руската инвазија не е во можност да го организира фестивалот.

Со одбројување, кралот и неговата сопруга ја открија сцената со притискање на големо розово копче, кое активираше низа разнобојни светла на сцената.

Кралот Чарл беше критикуван од јавноста, поради тоа што намерно или ненамерно, го промаши розевото копче за активирање на светлата на евровизиската сцена.

Имаше само едно задолжение и тоа не успеа да го завршиш!, беа дел од коментарите на социјалните мрежи.

Критики беа упатени и за сцената, за која голем дел од евровизиските фанови сметаат дека е премала.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------