Home INFO Изгуби на квиз, па одлучи да го демолира студиото (видео)

Изгуби на квиз, па одлучи да го демолира студиото (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Натпреварувачот на исландскиот квиз „Gettu Better“ се изреволтира откако неговиот тим загуби, па реши да го уништи студиото.

На видеото кое стана вирално се гледа како натпреварувачот фрла чаша вода, го руши пултот и го напушти снимањето.

Во квизот „Gettu Better“ („Погоди подобро“), се натпреваруваат два тима составени од средношколци или колеги од колеџ.

Натпреварувачот се изнервирал откако противниците пред него дадоа точен одговор на прашањето и на тој начин победија.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------