Home INFO Јелена Карлеуша на Евровизија 2019? Избран е и тимот кој ќе и...

Јелена Карлеуша на Евровизија 2019? Избран е и тимот кој ќе и подготви песна!

реклама:G Natural

Слободан Вељковиќ Цоби во моментов е најбараниот продуцент во соседна Србија.

Цоби јавно изјави дека има голема желба да ја прати Јелена на Евровизија. Тој е подготвен да создаде композиција со која поп дивата би ја освоила Европа.

“Би сакал да соработувам со Јелена! Таа има квалитет и енергија.” – изјавил Цоби за српски Курир и додал дека има желба со негова песна пејачката да учествува и на Евровизија.

И изминатите години медиумите објавуваа дека Карлеуша е фаворит за претставник на Евровизија, но тоа не се случи.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------