Home INFO Јелена Карлеуша побара помош од претседателот: Медиумите одлучија да ми го убијат...

Јелена Карлеуша побара помош од претседателот: Медиумите одлучија да ми го убијат семејството! Нека гледа Србија!

реклама:Велигден со Стаф

Медиумите и социјалните медиуми горат од коментари и детали од секс скандалот кој го разбранува регионот а со кој е засегната Јелена Карлеуша.

Пејачката заедно со своите ќерки веднаш по објавувањето на експлицитните ФОТОГРАФИИ , отпатува во Кина кај својот сопруг.

“Јас сега се докажувам дека пораките кои ги објавуваат не се мои, дека интимните делови на телото не се мои… Дека таа жена на фотографијата нема три царски реза и младеж како мојот… бесцелно е. Медиумите поради тираж решија да ме убијат.. да го убијат моето семејство. Нека гледа Србија. Јас сум немоќна. Крај” – напиша Јелена на својот Твитер веднаш по пристигнувањето во Кина кај својот сопруг.

Во следниот твит Јелена јавно го замоли актуелниот претседател на Србија, Александар Вучиќ да и помогне да запре медиумското лудило!

Господине Вучиќ, дали можам јавно да ве замолам да ми помогнете и да го сопрете ова лудило и неправда во медиумите? Ако не поради мене, тогаш поради моите деца, сопруг и болна мајка. Ве молам, ова отиде предалеку, напиша пејачката.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------