Home INFO Јелена Карлеуша се пофали со чанта вредна 10 000 евра! Еве кој...

Јелена Карлеуша се пофали со чанта вредна 10 000 евра! Еве кој ја плати (ВИДЕО)

реклама:Велигден со Стаф

Познато е дека Јелена Карлеуша не знае за доста кога е во прашање гардеробата и модните додатоци.

Пејачката троши огромна сума на пари за ова и повеќе пати е прогласена за модна икона и најдобро облечена жена во Србија и пошироко.

На јавноста и е познато дека секое парче кое го носи Јелена е брендирано и доста скапо.

View this post on Instagram

????

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Таа неодамна на својот Инстаграм профил се пофали со нова чанта од најскапиот бренд на светот кој е подарок од нејзиниот сопруг Душко.

Легендарната „Биркин“ чанта од луксузниот бренд „Ермес“ која ќе го краси гардероберот на Карлеуша чини вртоглави 10 000 евра.

Инаку, цената на овој моден додаток, именуван по Џејн Биркин, се движи од 11.550 долари до преку 200.000 долари.

„Биркин“ чантата не се рекламира и не е достапна секому, не само поради цената, туку и поради листата на чекање.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------