Home INFO Ќерката на Синди Крафорд боледува од анорексија?! Ќе се шокирате кога ќе...

Ќерката на Синди Крафорд боледува од анорексија?! Ќе се шокирате кога ќе видите колку е слава (фото)

реклама:G Natural

Светски познатата манекенка Синди Крафорд, во ерата на нејзината најголема популарност пропагираше здрав и не премногу слаб изглед.

Нејзината ќерка Каја Гербер, од мајка си ја наследила убавината но се чини дека не ги почитува заложбите на мајка си за здрав живот.

Каја иако беше слаба, дополнително изгуби уште неколку килограми а јавноста регираше дека 16 годишната девојка не изгледа добро и здраво па се проширија гласини дека боледува од анорексија.

„Јади мал ангелу, јади нешто!“, „Изгледаш како личност која е болна и која поради болеста изгубила многу килограми, „Малку си преслаба за мој вкус“, „Ова е страшно“, „Господе, екстремно си слаба“, „Ова не е добро“, „Малку си преслаба, нели?“, „Додај некој килограм, ќе бидеш следното големо име во модната индустрија“, „Премногу си слаба, земи да јадеш нешто – ВЕДНАШ“… се само дел од не така малкуте коментари на сметка на нејзиниот изглед.

View this post on Instagram

Slay queen???????? #kaiagerber

A post shared by Kaiagerber (@kaiagerberofficial) on

Секако, голем број од нејзините обожаватели се потрудија да ја одбранат и сметаат дека изгледа совршено.

Каја Гербер е во моментот едно од најбараните модни лица.

Ова не е првпат таа да се најде на удар на јавноста поради малиот број килограми.

Што мислите вие?

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------