Home ЗАБАВА Занимливости Кралицата и принцот Вилијам во идентична креација

Кралицата и принцот Вилијам во идентична креација

реклама:Велигден со Стаф

Принцот Вилијам и кралицата Елизабета II носеа елегантна облека за време на дваесетиот Орден на Тисл во Единбург, Шкотска, во петокот.

Двајцата се појавија во нивните впечатливи, свечени ансамбли откако присуствуваа на службата во катедралата Св. Гилс, каде што се одржа церемонија за назачување на двајца витези од кралицата.

Британскиот матријарх и нејзиниот внук, кој беше поставен како витез во 2012 година, изгледаа кралски во темни смарагдни кадифени облеки, украсени со бројни брошeви, грбови, реси, панделки и синџири во нијанси на бело и жолти злато. На нивните глави, кралицата и принцот Вилијам носеа црни капи со слични бели пердуви.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------