Home ЗАБАВА Патување Како изгледа пештерата во која се заробени дванаесетте момчиња?(ВИДЕО)

Како изгледа пештерата во која се заробени дванаесетте момчиња?(ВИДЕО)

реклама:G Natural

Објавена е снимка од прештерата во која веќе 15 дена се заробени 12 момчиња и нивниот тренер.

Британската ББЦ објави снимка од пештерата во која од 23 јуни преживуваат децатаи нивниот тренер. Пред да бидат најдени во понеделникот , девет дена преживеаја без храна , пиејќи само вода од карпите.

Тие навлегле длабоко во пештерата бегајќи од подземните надојдени води. На видеото се гледа дека пештерата е вистински лавиринт , мрачна , влажна и клаустрофобична.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------