Home INFO Ламбе Алабаковски излезе од притвор, вака им се аблагодари на своите поддржувачи!

Ламбе Алабаковски излезе од притвор, вака им се аблагодари на своите поддржувачи!

реклама:Лето во Банско

Пејачот Ламбе Алабаковски ,против кого се води постапка за палењето на влезот на бугарски клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола, излезе од осумдневниот домашен притвор кој му го одреди судот.

Иако сеуште нема дадено официјална изјава, Ламбе повторно е активен на социјалните мрежи каде јавно им се заблагодари на сите оние кои му дадоа поддшка додека беше во притвор.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------