Home INFO Ледено каде со вкус на ванила

Ледено каде со вкус на ванила

реклама:G Natural

Состојки:

30 мл еспресо
1 лажичка шеќер
100 мл млеко
2-3 коцки кршен мраз
2 топки сладолед од ванила

Подготовка:

Кафето и шеќерот ставете ги во еден сад и мешајте ги додека шеќерот не се стопи убаво. Во садот додадете го и млекото и повторно убаво промешајте. Кршениот мраз и сладоледот сипете ги во една висока стаклена чаша и полијте ги со кафето. По вкус можете да додадете прелив од карамела.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------