Home ШОУ БИЗз Extra Exclusive Летаа круни и шлаканици! Хаос на избор за мис (видео)

Летаа круни и шлаканици! Хаос на избор за мис (видео)

реклама:Велигден со Стаф

Новата прогласена „Мис на Шри Ланка“ Пушпика Де Силва ќе го помни изборот цел живот но не по титулата туку по скандалот кој што и го направи минатогодишната победничка кога по самото прогласување се обидела да и ја земе круната од глава бидејки тврдела дека новата мисита била раведена.

Во Шри Ланка едно од правилата на изборот е учесничките да не се разведени.

Потоа се докажало дека сепак новата мисица не е разведена но скандалот веќе го видеа сите гледачи на преносот на националната телевизија….

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------