Home INFO Луд фан се фрли од трибините по Роналдо, но го промаши и...

Луд фан се фрли од трибините по Роналдо, но го промаши и падна во дупка (видео)

реклама:G Natural

Кристијано Роналдо не успеа да постигне гол против Грузија на Европското првенство, што значеше крај на неговата импресивна серија на постигнување голови на секој голем турнир започната во 2004 година. Неговиот тим, Португалија, сепак, продолжува понатаму во натпреварувањето, што му дава нови шанси да се истакне. Во исто време, Роналдо мора да биде внимателен со своите обожаватели, кои понекогаш одат предалеку за да се приближат до него.

Вчера, еден навивач скокна од трибините за да дојде до Роналдо. Обезбедувањето брзо интервенираше, и фанот заврши „паднат во дупка“. Овој инцидент покажува колку далеку се подготвени да одат неговите фанови за да го видат својот идол одблиску.

И покрај неуспехот да постигне гол, Роналдо останува посветен на својата репрезентација. Тој изјави дека ќе продолжи да се бори и да дава се од себе за Португалија. „Важно е тимот да продолжи понатаму. Секој натпревар е нова можност,“ рече Роналдо.

Следните натпревари ќе бидат критични за Португалија, и сите очи ќе бидат вперени кон Роналдо. Тимот и фановите се надеваат дека тој ќе успее да ја врати својата форма и повторно да се впише во листата на стрелците.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------