Home INFO Марадона пропаѓа од ден на ден: Состојбата на најдобриот светски фудбалер е...

Марадона пропаѓа од ден на ден: Состојбата на најдобриот светски фудбалер е запрепастувачка

реклама:G Natural

Фудбалската легенда Диего Марадона буквално глумеше циркузант на трибините на руските стадиони за време на светското фудбалско првенство.

Неговите гестикулации, однесување… Неговиот безобразлук и бесмислени изјави ги згрозија вљубениците во неговиот лик и дело.

Фудбалската легенда како да беше под дејство на наркотици или алкохол во повеќе наврати, а дека Марадона буквално бил во полусвесна состојба покажува и видеото подолу.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------