Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Меланија Трамп за средбата со кралицата Елизабета избрала комбинација која ни Меган...

Меланија Трамп за средбата со кралицата Елизабета избрала комбинација која ни Меган Маркл не би ја засенила

реклама:G Natural

Меланија и Доналд Трамп вчера имаа прилика да се сретнат со кралицата Елизабта и за таа прилика била организира чајанка која траела 25 минути.

Она на што се задржаа сите медиуми и коментари беа креациите на двете дами.
Кралицата беше бескрајно симпатична со своите препознатливи манири – мантилче на копчиња во интензивна плава боја под кое се гледаше хаљина во цветен дезен. Нормално, дека не го заборавила и шеширот, а од детали тука биле и белите ракавици и брошот.

Додека првата дама на Америка за оваа прилика беше во комплет дизајниран и потпишан од Диор и класични салонки во слична нијанса.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------