Home ♡ за деца МИНИ ВЕСТИ: Дознајте како се лета со хелихоптер

МИНИ ВЕСТИ: Дознајте како се лета со хелихоптер

реклама:G Natural

Секој ден со почеток во 15ч, веднаш по вестите во 14 и 30, на фреквенцијата на ТВ Алфа се емитуваат „МИНИ ВЕСТИ“, презентирани од најмладите новинари и презентери во Македонија.

Тимот на МИНИ ВЕСТИ беше во посета на центарот за обука на пилоти, како си поминавме, погледнете во видеото подолу!

Уживајте во содржините!

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------