Home INFO На Попова Шапка 52 сантиметри снег

На Попова Шапка 52 сантиметри снег

реклама:G Natural

Висината на снежната покривка во Попова Шапка изутринава изнесува 52 сантиметри снег. Најмногу дожд во текот на ноќта наврна во Дебар, Пожаране, Тетово, Крива Паланка, Берово, Крушево и Скопје.

Најладно е во Крива Паланка и Куманово каде температурата се спушти до 1 степен, во Тетово, Штип и Дебар 2 степени, додека во Скопје измерена е температура од 3 степени.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------