Home INFO На раперот Раста му се заканува казна затвор од 12 години

На раперот Раста му се заканува казна затвор од 12 години

реклама:Велигден со Стаф

Во петокот во центарот на Белград полицијата го приведе српскиот рапер Стефан Ѓуриќ Раста за недозволено производство и поседување на марихуана кај себе, а за време на претресот на неговиот стан дополнително биле најдена и поголема количина дрога.

Тој во меѓувреме треба да биде спроведен пред истражен судија кој треба да одреди колкава ќе биде казната за ова дело.

Подобро упатени лица со законите споменуваат можност за 12 години затвор или голема парична казна.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------