Home INFO Нашиот евровизиски претставник си го „збибери“ со непромислени постапки

Нашиот евровизиски претставник си го „збибери“ со непромислени постапки

реклама:Велигден со Стаф

Откако Васил Гарванлиев нашиот евровизиски претставник се најде на мета на јавноста по несреќните кадри од уметничко дело во музеј кое потсетува на бугарско знаме и кратење на истите од офиијалниот спот, на социјалните мрежи се појави ново скандалозно видео.

Се работи за видео во кое Васил дава интервју на странски „новинар“ кое е снимено минатата година каде што вели дека е државјанин и на Бугарија и дека по баба му имал потекло и од Бугарија, што дополнително ја разбранува јавноста.

Дали Македонската Радио Телевизија ќе превземе сакнции и ќе го промени нашиот претставник кој со народни пари ја претставува земјава или ќе остане глува на коментарите на народот останува да видиме…

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------