Home INFO Наскоро, тв премиера на секс скандалот Левински – Клинтон (видео)

Наскоро, тв премиера на секс скандалот Левински – Клинтон (видео)

реклама:G Natural

Секс скандалот кој ја потресе Америка а во кои главни актери беа тогашниот претседател Бил Клинтон и практикантката Моника Левински, ќе биде главна тема во серијата „Американски крими приказни“

Оваа серија доживеа огромна популарност сос воите две сезони, а третата сезона, со оглед на темата која ќе ја обработи се очекува да го достигне врвот на популарноста.

Бини Филдстаин ќе ја толкува улогата на Моника, а Сара Полсон ќе ја толкува улогата на ЛиндаТроп, жената која тајно ја сними и разоткри исповедта на Левински за скандалозната афера во 1988-та година. Се уште не е познато кој ќе ја толкува улогата на Хилари Клинтон, сопругата на поранешниот претседател на САД.

Сезоната ќе биде базирана по книгата на Џефри Тубин „Пропадната завера: Вистинската приказна за секс скандалот кој речиси го сруши претседателот“ а како што се зборува еден од продуцентите ќе биде самата Моника Левински.

РЕКЛАМИ: Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------